Τελευταία Νέα

Ο 2ος Φλυγόνιος δρόμος που περιλάμβανε αγώνες 10 χλμ., 5 χλμ. και αγώνα για παιδιά πραγματοποιήθηκε στο Κυριάκι το Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου 2023. Η αθλητική δράση έγινε με τη συνεργασία του ΑΚΟΛ, του Πολιτιστικού συλλόγου Κυριακίου,του Δήμου Λιβαδειάς και της τοπικής κοινότητας υπό την αιγίδα  της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς. Στα 1000 μ., τις τρεις πρώτες θέσεις των αγοριών κατέκτησαν οι αθλητές του ΑΚΟΛ Λουκάς Καντάς, Απόστολος Μούργος και Ορφέας Αναστασίου, ενώ στη διαδρομή των 10 χλμ. στις ηλικιακές 40-54 ο Σπύρος Μπούτσικας κατέκτησε την 2η θέση, 55+ ο Γιώργος Αργύρης την 1η θέση, ο Βαγγέλης Αγραφιώτης τη 2η και η Χρύσα Παναγιωτοπούλου στην κατηγορία 40-54 την 1η θέση – επίσης αθλητές του ΑΚΟΛ.

Στο Siros Trail Chalenge την επομένη (3/9/2023), από τη συμμετοχή του ΑΚΟΛ ο Γιώργος Μανιώτης κατέκτησε την 1η θέση στα 10 χλμ. και στη μικρή διαδρομή των 11 χλμ. ο Κώστας Ζήνδρος τερμάτισε στη δεύτερη θέση.