«Κουνήθηκε» η Θήβα λίγο πριν τις 8:30 το πρωί του Σαββάτου και μάλιστα δυο φορές, μέσα σε χρονική διάρκεια μικρότερη των 30 δευτερολέπτων. Συγκεκριμένα, η πρώτη δόνηση μεγέθους 3 Ρίχτερ σημειώθηκε στις 8:27:48 στα 3 χιλιόμετρα ανατολικά-βορειοανατολικά της Θήβας και με εστιακό βάθος 13,3 χιλιομέτρων. Η δεύτερη δόνηση, 3,5 Ρίχτερ, σημειώθηκε στις 8:28:15 στα 3 χιλιόμετρα ανατολικά της Θήβας και με εστιακό βάθος 11,3 χιλιομέτρων.
![](https://i0.wp.com/viotiaplus.duckdns.org/wp-content/uploads/2021/09/seismos_thiva.webp?resize=640%2C529)
protothema.gr