Χανιά: Νοσηλεύτρια εμφάνισε θρόμβωση μετά τον εμβολιασμό της με Pfizer

Χανιά: Νοσηλεύτρια εμφάνισε θρόμβωση μετά τον εμβολιασμό της με Pfizer

Επιπλοκές παρουσίασε νοσηλεύτρια του νοσοκομείου Χανίων μετά τον εμβολιασμό της με σκεύασμα Pfizer.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Flashnews.gr, η νοσηλεύτρια παρουσίασε αρχικά θρόμβωση στα άκρα και συγκεκριμένα στο ένα πόδι αρχικά και στη συνέχεια στο άλλο πόδι.

Πρόκειται για μια γυναίκα περίπου 50 χρόνων η οποία μετά την εμφάνιση της επιπλοκής νοσηλεύεται στο νοσοκομείο, ωστόσο σύμφωνα με πληροφορίες η υγεία της δεν κινδυνεύει.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αναμένεται να φανεί από τις εξετάσεις αν συνδέεται ο εμβολιασμός με την εμφάνιση της θρόμβωσης.

Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες και με βάση τις πρώτες εξετάσεις, τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο.

Η νοσηλεύτρια υποβάλλεται σε ένα σετ εξετάσεων προκειμένου να διαγνωστεί πού οφείλονται τα συμπτώματά της.
Αρχικά υπήρξε ανησυχία ότι επρόκειτο για θρόμβωση καθώς υπήρξε πρόβλημα και με τα δυο κάτω άκρα της. Μάλιστα, εξεταζόταν αν είχε σχέση με το γεγονός ότι είχε εμβολιαστεί με pfizer. Τελικά οι πρώτες εξετάσεις δείχνουν ότι τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο.

 

Πηγή: flashnews

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments